مصوبه واردات خودرو پوپولیستی و کارشناسی نشده؛ اجرای طرح به امسال نمی‌رسد

طرح فعلی آزادسازی واردات خودرو یک طرح پوپولیستی است که در آن گفته می‌شود می‌خواهیم به مردم حق انتخاب بدهیم اما این طرح بدون کارشناسی تدوین شده است.

قطعه نیوز: یک عضو هیات‌مدیره انجمن خدمات پس از فروش گفت: گفته می‌شود که در ازای صادرات قطعه خودرو وارد شود، آیا شرایط قطعه‌سازی در کشور ما برای این کار مهیا است؟

یعقوب ولی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار «قطعه نیوز» بیان کرد: قطعه‌سازان داخلی در حال حاضر در تولید کالا برای خودروسازان داخلی چه به لحاظ کیفی و چه به لحاظ قیمت دچار مشکلات زیادی هستند و با توجه به این موضوع کدام کشور از ما قطعه خواهد خرید؟

وی افزود: مناسبات سیاسی ما با سایر کشورها نیز اجازه نمی‌دهد که به آنها قطعه صادر کنیم.

وی عنوان کرد: امکان ندارد که قطعه‌ساز قطعه خود را برای صادرات به واردکننده بدهد، چراکه اگر بتواند قطعه صادراتی تولید کند حتما خود اقدام به صادرات آن خواهد کرد.

ولی‌پور افزود: علاوه بر آن، معلوم نیست قطعه‌ساز ارز حاصل از صادرات قطعه را با چه نرخی به واردکننده واگذار کند؟

مصوبه آزادسازی واردات خودرو کارشناسی نشده است

ولی‌پور تاکید کرد: طرح فعلی آزادسازی واردات خودرو یک طرح پوپولیستی است که در آن گفته می‌شود می‌خواهیم به مردم حق انتخاب بدهیم اما این طرح بدون کارشناسی تدوین شده است.

وی گفت: تصویب چنین طرحی بدون در نظر گرفتن نظرات کارشناسان و فعالان این حوزه کار صحیحی نبود. درست است که خودروی با کیفیت حق مردم است و واردکنندگان نیز از واردات خودرو منتفع می‌شوند اما نحوه آزاد شدن واردات خودرو مهم است.

قطعه‌سازان داخلی در حال حاضر در تولید کالا برای خودروسازان داخلی چه به لحاظ کیفی و چه به لحاظ قیمت دچار مشکلات زیادی هستند و با توجه به این موضوع کدام کشور از ما قطعه خواهد خرید؟

وی بیان کرد: مطابق با این طرح هر کسی می‌تواند بدون داشتن نمایندگی، خودرو به کشور وارد کند. در این صورت بحث خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

این فعال واردات خودرو عنوان کرد: اساس کار در بحث حفظ بازار در صنعت خودرو به خدمات پس از فروش مربوط است. وقتی خودرو توسط افراد به کشور وارد شود، خریداران نمی‌دانند برای خدمات پس از فروش به کجا مراجعه کنند و شرکت‌های واردکننده نیز نمی‌توانند به چنین خودروهایی خدمات بدهند چراکه خودشان آن را به کشور وارد نکرده‌اند.

چه کسی خودروهای واردتی توسط افراد را گارانتی می‌کند؟

ولی‌پور تاکید کرد: مشخص نیست که گارانتی خودروهایی که توسط افراد وارد می‌شود را چه کسی باید تضمین کند و آیا این افراد خودرو را از شرکت مادر خریداری می‌کنند؟

وی گفت: بعد از تحریم‌ها شرکت‌های مادر حتی با نمایندگی‌های رسمی واردات خودرو در ایران نیز همکاری نمی‌کنند و قطعات یدکی به آنها نمی‌دهند، این در حالی است که پول نمایندگی‌ها در کشورهای دیگر بلوکه شده است.

ناهماهنگی در وزارت صمت زیاد است

وی تاکید کرد: اجرایی شدن طرح آزادسازی واردات خودرو زمان‌بر است و بعد از تبدیل شدن به قانون مدتی طول می‌کشد تا دستورالعمل اجرایی آن در وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شود.

وی تاکید کرد: این مصوبه پس از تدوین در وزارت صمت باید ابلاغ شود و بنابراین با توجه به این روند بعید می‌دانم اجرایی شدن آن در سال 1400 ممکن باشد. 

وی اظهار کرد: ناهماهنگی‌ زیادی بین وزارت‌خانه و واحدهای تولیدی و خدماتی وجود دارد، به طوری که دو سال است نتوانسته‌ایم دستورالعمل امداد خودرو را به نتیجه برسانیم. در حالی که امدادخودروهای بدون مجوز به مردم ضربه زیادی می‌زنند. این دستورالعمل از زمان وزارت نعمت‌زاده درگیر بروکراسی اداری وزارت صمت است و کسی پاسخگو نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.