تحقیق در مورد نقص کیسه هوای 3۰ میلیون خودرو در آمریکا

بازرسان ایمنی خودروی آمریکا تحقیقات جدیدی را درباره ۳۰ میلیون وسیله نقلیه که در آن‌ها از قطعات معیوب کیسه هوای تاکاتا استفاده شده است، آغاز کرده‌اند.

قطعه نیوز: یک سند دولتی نشان می‌دهد که بازرسان ایمنی خودروی آمریکا تحقیقات جدیدی را درباره 30 میلیون وسیله نقلیه که در آن‌ها از قطعات معیوب کیسه هوای تاکاتا استفاده شده است، آغاز کرده‌اند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) روز جمعه تحقیقات مهندسی درباره حدود 30 میلیون دستگاه خودرو در آمریکا از مدل‌های 2001 تا 2019 را آغاز کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روز جمعه خودروسازان از وجود این تحقیقات که هنوز به طور علنی اعلام نشده است، توسط مقامات مطلع شدند.

تحقیقات جدید شامل خودروهایی می‌شود که توسط شرکت‌های هوندا موتور، فورد موتور، تویوتا موتور، جنرال موتورز، سوبارو، تسلا، فراری، نیسان موتور، مزدا، دایملر، بی‌ام و کرایسلر (که اکنون بخشی از شرکت استلانتیس است)، پورشه، جگوار لندرور (متعلق به تاتا موتورز) و دیگر شرکت‌ها مونتاژ شده‌اند.

این خودروسازان روز یکشنبه قبل از اعلام اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا از اظهارنظر در این باره خودداری کردند.

فراخوان‌های مرتبط با کیسه‌های هوا تاکاتا از سال 2014 آغاز شده و به طور کلی به بزرگترین فراخوان خودرو در تاریخ خودروی جهان تبدیل شدند.

میزان فراخوان‌های صورت گرفته در ایالات متحده به حدود 70 میلیون کیسه هوا در بیش از 40 میلیون وسیله نقلیه رسیده بود.

گزارش‌های حاکی است که این کیسه‌های هوا در مرگ حداقل 18 نفر در ایالات متحده نقش داشته است.

منبع: تسنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.