ضد یخ و مایع خنک‌کننده موتور چیست؟

مایع ضد یخ از ترکیب یک سیال پایه که مهم‌ترین آن‌ها «مونو اتیلن گلیکول» است، با افزودنی‌های ضد خوردگی، زنگ زدگی، کف کردن، سایر بهبود دهنده‌ها و آب تشکیل شده است.

قطعه نیوز: تاریخچه استفاده از ضد یخ به اوایل ده 1950 میلادی و ممنوعیت پرواز هواپیماهایی که دچار یخ‌زدگی می‌شدند، برمی‌گردد.

در آن زمان برای جلوگیری از یخ زدن بدنه هواپیماها از ترکیباتی مشابه ضد یخ‌های امروزی استفاده می‌کردند که کم‌کم با پیشرفت تکنولوژی از این ساختار در تولید ضد یخ و مایع خنک‌کننده موتور خودرو نیز استفاده شد.

برای تعویض ضد یخ و مایع خنک‌کننده موتور به یک کوییک سرویس استاندارد مراجعه کنید تا قبل از تعويض و استفاده از محلول جديد ضديخ و مایع خنک‌کننده، شرایط و سلامت مدار سيستم خنك‌كننده، بازرسي و در صورت نياز سرويس شود.

مایع ضد یخ از ترکیب یک سیال پایه که مهم‌ترین آن‌ها «مونو اتیلن گلیکول» است، با افزودنی‌های ضد خوردگی، زنگ زدگی، کف کردن، سایر بهبود دهنده‌ها و آب تشکیل شده است .

وظایف ضد یخ عبارتند از:

  • جلوگیری از  پوسیدگی قطعات مرتبط با سیستم خنک‌کننده موتور
  • کاهش نقطه انجماد ضد یخ و مایع خنک‌کننده موتور
  • افزایش نقطه جوش ضد یخ و مایع خنک‌کننده موتور
  • جلوگیری از تشکیل رسوبات ناشی از املاح آب
مناسب ترین زمان برای تعویض ضدیخ و خنک کننده خودرو

ضد یخ‌ها از نظر کیفی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • ضد یخ‌های پایه معدنی: ضد یخ‌های پایه معدنی در مقایسه با ضد یخ‌های پایه آلی دوام کمتری دارند و محافظت کمتری از موتور دربرابر خوردگی و سایش دارند.
  • ضد یخ‌های پایه آلی (تمام سنتتیک): در مقایسه با ضد یخ‌های پایه معدنی دوام بیشتری دارند و محافظت بهتری از موتور دربرابر خوردگی و سایش دارند و می‌توانند تعادل دمایی بهتری را در موتور ایجاد کنند.
قبل از تعویض ضدیخ و خنک‌کننده نیاز به بازرسی و چک کردن توسط متخصص است

توصیه‌های مهم در رابطه با ضدیخ و مایع خنک‌کننده موتور:

برای تعویض ضد یخ و مایع خنک‌کننده موتور به یک کوییک سرویس استاندارد مراجعه کنید تا قبل از تعويض و استفاده از محلول جديد ضديخ و مایع خنک‌کننده، شرایط و سلامت مدار سيستم خنك‌كننده، بازرسي و در صورت نياز سرويس شود.

هنگامي كه موتور داغ است هرگز درب مخزن رادياتور را باز نکنید زيرا سيستم خنك‌كننده در بعضی از خودرو‌ها تحت فشار است و ممکن است موجب آسیب دیدگی و سوختگی شما شود.

بهترین نسبت پیشنهادی اختلاط و رقیق‌سازی را با توجه به اطلاعات روی ظرف ضدیخ و دفترچه خودرو می‌توان بدست آورد.

از اختلاط و سرریز کردن ضد یخ قدیمی با ضد یخ جدید خودداری کنید.

از اختلاط ضد یخ و مایع خنک‌کننده پایه معدنی با ضد یخ و مایع خنک‌کننده پایه آلی خودداری کنید.

هرگز آب لوله‌کشی را درون مخزن ضد یخ و مایع‌خنک کننده نریزید.

برای دریافت خدمات با کیفیت و استاندارد خودرو باید به مرکز شناخته شده مراجعه کرد

به صورت دوره‌ای وضعيت و سطح مايع خنك‌كننده را كنترل کنید. پیشنهاد می‌شود برای بررسی وضعیت ضد یخ و مایع خنک‌کننده به یک کوییک سرویس استاندارد مراجعه کنید تا به وسیله ابزارهای مناسب (تستر ضدیخ) اطلاعات دقیقی را در رابطه با غلظت ضد یخ و مایع خنک‌کننده خودرو خود داشته باشید تا در صورت نیاز اقدام به تعویض آن کنید.

پیشنهاد می‌شود هر 1000 كيلومتر يا هفته‌اي يك بار سطح سيال خنك‌كننده بازديد شود. زمان تعويض سيال خنك‌كننده بسته به نوع ضدیخ استفاده شده در شرايط عادي معمولا برای ضد یخ و مایع خنک‌کننده پایه معدنی، سالانه و يا پس از طي مسافت 30 هزار كيلومتر است و برای ضد یخ و مایع خنک‌کننده پایه آلی، سه سال و یا پس از مسافت 120 هزار کیلومتر است.

لازم به ذکر است زمان‌هاي تعويض سيال در شرايط سخت رانندگي و بسته به شرايط، متفاوت است. شرايط سخت عبارتند از: بكسل كردن، يدك كشيدن، استفاده از باربند در مسافت‌هاي طولاني، خاكي، غبارآلود، طي كردن مكرر مسافت‌هاي كوتاه (كمتر از 8 كيلومتر در هر نوبت رانندگي)، طي كردن مسافت‌هاي طولاني با سرعت‌هاي يكنواخت و پايين و دوره طولاني عدم استفاده از خودرو.

نویسنده: نگار بیگی
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.