مرور رده

وارداتی

شروط وزیر پیشنهادی صمت برای واردات خودرو

شرطی که فاطمی‌امین پیش پای آزاد‌سازی واردات خودرو گذاشته در حالی است که طی سه سال گذشته و به دنبال تحریم‌های اقتصادی مسیرهای ورود ارز به کشور باریک شد و همین اتفاق تعادل تراز ارزی کشور را به‌هم زد.

واردات خودرو انحصاری می‌شود؟

شرکت‌های واردکننده خودرو و مشتریان درحالی انتظار لغو ممنوعیت واردات در دولت جدید را دارند که شنیده می‌شود در شرایط کنونی جدی‌ترین طرح برای ازسرگیری ورود خودرو به کشور، واردات در ازای صادرات است

واردات خودرو در ازای صادرات

طرح ساماندهی خودرو که چندی پیش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی رای نیاورد و به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شد، بار دیگر اصلاح و نمایندگان بند مربوط به واردات خودرو را در آن تغییر دادند.

ادامه ممنوعیت واردات خودرو تا پایان سال

در حالی مجلس به دنبال طرحی برای آزاد سازی واردات خودرو است که «زادبوم» معاون وزیر صمت می گوید به دلیل تولیدات داخل و همچنین محدودیت های ارزی واردات خودرو در دستور کار دولت نبوده و همچنان ممنوع است.

آزادسازی واردات خودرو و نظرات کارشناسان

بیش از یک ماه است که بحث واردات خودرو دوباره بر سر زبان‌ها افتاده و اظهارنظر در مورد آن زیاد است. خودروسازان نیز به سبب اینکه ممنوعیت واردات را در راستای حمایت از خود نمی‌دانند، با آن موافقت کرده‌اند

خودروسازان مشتاق واردات خودرو هستند

یک کارشناس صنعت خودرو می‌گوید با وجود آنکه امیدواری‌هایی برای از سرگیری واردات خودرو وجود دارد اما نحوه سیاست گذاری و چگونگی مواجهه با این بازار تصویر آینده را مشخص می‌کند.