مرور رده

خدمات

فقر رتبه یک در خدمات پس از فروش خودرو

قطعه نیوز: در حالی که شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش خودروسازان به دنبال مصادره عنوان برتر برای خود هستند، گزارش رسمی منتشره نشان می‌دهد هیچ کدام از آنها حائز رتبه یک نشده‌اند. گزارش عملکرد خودروسازان در حوزه خدمات پس از

ارتقای کیفیت خدمات و لوازم‌یدکی «آمیکو» با اجرای پروژه «ساماندهی و بهینه‌سازی انبارهای خدمات پس از…

اجرای پروژه «ساماندهی و بهینه‌سازی انبارهای خدمات پس از فروش» گام بزرگ و تازه گروه صنعتی ارس خودرو دیزل (آمیکو) در راستای ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش به خصوص برای محصولات جدید، به شمار می‌رود.

مهمترین ویژگی‌های مرکز استاندارد کوییک سرویس خودرو را بدانید

کوییک سرویسی که تمام خدمات استاندارد را ارائه می‌دهد، علاوه بر تعویض روغن موتور و فیلترها سایر موارد نظیر وضعیت تمام روانکارهای خودرو، لنت‌ها و سیستم ترمز، سیستم خنک‌کننده، شمع‌ها و وایرها، لاستیک‌ها و... را نیز بررسی می‌کند.

نبود ساختار تنبیه و تشویق در حوزه خدمات پس‌ازفروش؛ گسترش شبکه امداد جای رشد کیفی خودرو را در ایران…

در کشور ما همیشه وقتی صحبت از عملکرد خودروسازی‌های داخلی می‌شود، میزان فروش مهم است و هیچ گاه درباره خدمات پس از فروش و کیفیت آن صحبتی به میان نمی‌آید و نظام انگیزشی در این حوزه وجود ندارد.

افزایش ۱۰۷۰ درصدی سود عملیاتی خدمات پس از فروش ایران‌خودرو در سال ۱۳۹۹

همایش سراسری فروشگاه‌های مجاز شرکت ایساکو و مدیران دفاتر منطقه‌ای با حضور مدیر عامل این شرکت، به منظور تشریح اهداف فروش و هم‌اندیشی در خصوص توسعه و ارتقای کیفیت فروش قطعات و لوازم یدکی به‌صورت برخط برگزار شد.